Article List

  • انواع و اشکال تصرفهای تجمعی
    تئاتر از زمانی که مردم برای اولین بار دور هم جمع شدند تا به قصه های یکدیگر گوش دهند، وجود داشته است. دوستان و اعضای خانواده نقش تماشاچی و بازیگر را ایفا می کردند و این نقش ها تا زمانی که یک نفر از آن ها داستانی برای تعریف کردن داشت، بینشان جابه جا می شد. اما تئاتر امروزی رسمی تر است، با بازیگر های آموزش دیده که داستان را روایت می کنند و مخاطبانی حرفه ای تر. اما این ایده که انرژی بین بازیگر و تماشاچی به صورت زنده منتقل می شود هنوز باقی مانده است. بزرگترین تفاوت آن ها در بنایی است که تئاتر در آن اجرا می شود.
  • طراحی سالن تئاتر چیست؟
    طراحی سالن تئاتر، هنر و علم خلق تالارهای گردهمایی با محوریت اجرای زنده هنرهای متفاوت در آنهاست . یعنی علاوه بر نمایش ، اجرای موسیقی و تئاتر-موسیقی نیز جزو کاربریهای سالن به شمار می آید. بنابراین یک سالن تئاتر ، تنها فضایی برای تماشا و گوش دادن به یک نمایش نیست. یک سالن تئاتر اساساً با یک سینما و یا هر سالن همایشی که مختص ارائه و سخنرانی می باشد، متفاوت است. زیرا فضایی است که هنرمند و تماشاچی، نمایش را همراه با هم خلق میکنند و در آن انرژی دائماً بینشان رد و بدل می شود. یک سالن تئاتر موفق این تبادل انرژی را پشتیبانی می کند.
  • میکروفن‌های داینامیکی Byerdynamic
    میکروفون‌های بیرداینامیک، برای برداشت حرفه‌ای صدای وکال اجرای زنده و گزارشگری است. الگوی قطبی (هایپرکاردیوئید) منبع صدای اصلی را به‌خوبی مجزا کرده و صداهای مزاحم و ناخواسته‌ پس‌زمینه را حذف می‌کند. فرکانس پاسخ‌گویی این نوع میکروفن‌ها بر طبق استانداردهای جهانی برای صدای وکال طراحی‌شده و با تقویت فرکانس‌های میانی و برش فرکانس‌های پایین تأثیر ناشی از نزدیک شدن به میکروفون را کنترل می‌کند.